Materiały biurowe w najlepszych cenach
0 szt za 0.00 zł
do darmowej dostawy 249.00 zł
Strona główna / Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce? Podpowiadam

Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce? Podpowiadam

Chcesz wydrukować ważny dokument, ale twoje urządzenie nie działa? Problemem może okazać się brak tuszu. Wiele osób zapomina o jego regularnym wymienianiu. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że od czasu do czasu skontrolujesz poziom tego materiału eksploatacyjnego. Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce? Podpowiadamy!

Czy warto sprawdzać tusz w drukarce?

Zanim dowiesz się, jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce, zastanów się, czy w ogóle warto to robić. Dobrze jest regularnie kontrolować stan urządzenia. Ma to przede wszystkim wymiar praktyczny. Możesz się przygotować oraz zaplanować wcześniej zakup niezbędnych materiałów, które się kończą. W niektórych modelach zbyt mały poziom tusze może skutkować

awarią lub zepsuciem urządzenia. Dodatkową korzyścią jest także to, że możesz oszacować ile materiałów eksploatacyjnych zużywasz przez miesiąc. Dzięki temu z łatwością zaplanujesz wydatki. Taka wiedza pomoże ci także w tworzeniu realnego budżetu firmy.

Sprawdź poziom tuszu w panelu sterowania drukarki

Jak sprawdzić poziom tusze w drukarce? Wielu użytkowników kontroluje jego stan w panelu sterowania. W zależności od rodzaju posiadanego przez ciebie oprogramowania masz dwie możliwości: wejdź na stronę główną komputera lub otwórz menu start. Odszukaj panel główny. Na ekranie powinieneś zobaczyć różne ikonki. Wybierz drukarkę. Kliknij opcję poziomy tuszu. Teraz powinien wyświetlić się komunikat na temat ilości tego materiału eksploatacyjnego.

Sprawdź poziom tuszu w oprogramowaniu drukarki

Nie wiesz jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce? Poszukaj tej informacji w oprogramowaniu urządzenia. Jak to zrobić? Na pasku zadań znajdź ikonkę drukarki. Wybierz kartę konserwacja, a następnie kliknij w ikonę z nazwą twojej drukarki. Na ekranie powinno pojawić się okienko z informacją na temat poziomu tuszu. To prosty i błyskawiczny sposób, który pozwoli ci na szybkie zorientowanie się w sytuacji i ewentualne zaplanowanie wymiany.

Uważnie obserwuj powiadomienia na ekranie komputera

Szukasz sposobu na to, jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce? Nie umiesz znaleźć paska zadań, albo ekranu startowego? W takim razie uważnie obserwuj komunikaty wyświetlane na monitorze. Kiedy tusz spadnie poniżej pewnego poziomu, na ekranie zacznie się wyświetlać informacja o tym, że jest go za mało. Wtedy musisz niezwłocznie zakupić oraz wymienić materiał eksploatacyjny. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie musisz niczego szukać. Wadą natomiast, że nie zaplanujesz wcześniej zakupów.


Sklep
Loga
3
4
Otrzymuj jako pierwszy najnowsze informacje o promocjach, nowościach i ofertach specjalnych - nie zwlekaj i zapisz się do newslettera TYLKO TERAZ 3% RABATU
Kontakt
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
Fairbee Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30/63
00-116 Warszawa
© 2024 Fairbee. Wszystkie prawa zastrzeżone.
zamknij Witryna, którą właśnie odwiedzasz używa plików Cookies. Są one wykorzystywane m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy oraz statystycznych. Jeśli ustawienia przeglądarki nie zostały zmienione, pliki będą zapisane w urządzeniu, z którego przeglądasz witrynę. Szczegóły znajdują się w dziale Informacja o Cookies.